International Mirza GÖKGÖL Plant Genetic Resources Symposium (IPGRS 2023)

KONGRE TARİHİ

11/6/2023 - 11/9/2023

KONGRE ŞEHRİ

İzmir, Türkiye

KONGRE YERİ

Uluslararası Tarımsal Araştırma ve Eğitim Merkezi Müdürlüğü Camikebir Mah. Maltepe Yolu No: 27/1 Menemen-İzmir/TÜRKİYE

KONGRE WEB SİTESİ

http://www.ipgrs2023.org

International Mirza GÖKGÖL Plant Genetic Resources Symposium QR Kod

Puanlama:

(0/5)

DAVET

Çağrı Metni

Saygıdeğer Bilim İnsanları,

 

6-9 Kasım 2023 tarihinde İzmir’de, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM) bünyesinde bulunan Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü (ETAE) ev sahipliğinde düzenlenecek Uluslararası Mirza GÖKGÖL Bitki Genetik Kaynakları Sempozyumu’na sizleri davet etmekten onur duyarız.

Sempozyumda gıda ve tarım için bitki genetik kaynakları; yerel çeşitler, ata tohumu, tarımı yapılan bitki türleri, bu türlerin yabani akrabaları ve ekonomik potansiyele sahip yabani türlerin toplanması, taksonomisi, muhafazası, yönetimi, sürdürülebilir kullanımı ve değerlendirilmesi konularında çalışan dünya genelindeki bilim insanlarının ve uzmanlarının bir araya getirilmesi, bilimsel çalışmaların sunulması, bilgi ve tecrübelerin paylaşılması ve işbirliklerinin güçleneceği bir platformun oluşturulması amaçlanmaktadır.

İnsanlık tarihi ile beraber gelişen yerleşim alanları ve antik kentlerinin yanı sıra birçok endemik ve nadir bitkiye ev sahipliği yapan doğal güzellikleriyle de tanınmış Ege’nin incisi İzmir’de, Uluslararası Mirza GÖKGÖL Bitki Genetik Kaynakları Sempozyumumuz’da görüşmek dileğiyle.

Saygılarımızla

Sempozyum Düzenleme Kurulu Adına

Dr. Ertuğrul ARDA

Sempozyum  Başkanı