3. İç Hastalıkları Akademisi Kongresi

KONGRE TARİHİ

4/4/2019 - 4/7/2019

KONGRE ERKEN KAYIT TARİHİ

1/31/2019

KONGRE ÖZET GÖNDERİM TARİHİ

3/20/2019

KONGRE ŞEHRİ

K.K.T.C., K.K.T.C.

KONGRE YERİ

Limak Cyprus Hotel & Resor

KONGRE WEB SİTESİ

http://www.ichastaliklariakademisi.org

3. İç Hastalıkları Akademisi Kongresi QR Kod

Puanlama:

(0/5)

DAVET

Değerli meslektaşlarım,

Günümüzde bilim ve teknoloji alanında baş döndürücü hızda bir gelişim olmakta ve bunun sonucunda bilgi gelişimi ve değişimi yoğun olarak yaşanmaktadır. 

İç hastalıkları bilim dalı; sahip olduğu geniş ve yoğun konuları nedeniyle sürekli takip edilmesi ve güncellenmesi gerekmektedir. İç hastalıkları ile ilgilenen hekimlerin yaşanan gelişime uygun şekilde kendini yenilemesi hem eğitimin standardizasyonu için hem de mesleki başarı için bir gereklilik haline gelmiştir. 

Tıbbi Araştırmalar ve Eğitim Derneği tarafından her yıl düzenlenen İç Hastalıkları Akademisi Kogresinin bu yıl üçüncüsünü 4-7 Nisan 2019 tarihleri arasında Kıbrıs'ta yapılacaktır. Kongremiz, iç hastalıkları alanında yapılan bilimsel aktiviteler içerisinde hem zengin içeriği hem de ülkemizin her bölgesinden başarılı konuşmacı hocaların katılımıyla her yıl bir basamak daha üste çıkmaktadır. Ayrıca sunumların interaktif olması katılımcıların ilgisini çekmekte ve her yıl katılımcı sayısını daha da artırmaktadır.

Kongremizde iç hastalıkları ile ilgili olarak; poliklinikte, serviste ve aile hekimliğinde karşılaşılan hem akut hastalıkların hem de kronik hastalıkların tanı, tedavi ve takip süreçleri ile ilgili en yeni bilgiler alanında tecrübeli hocalar eşliğinde gözden geçirilecektir. Konular, hepimizin en sık karşılaştığı, en çok ihtiyaç duyduğu ve/veya yaklaşımların değiştiği konular arasından bilimsel kurul tarafından seçilmiştir. Yine kongremizde önceki yıllarda olduğu gibi bazı özel konularda pratik kurslar hazırlanmıştır.

Kongremiz planlanırken bir önceki yılda sizden gelen öneriler de göz önünde bulundurulmuş ve gerekli düzenlemeler yapılmıştır. Buna göre sunumlar daha kısa, interaktif oturumlar daha uzun ve görsel sunumlar daha ön plana çıkarılmıştır.
Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da sözlü ve poster bildirileriniz ile kongremizin bilimsel yönünü artıracağınıza inanıyoruz.

Keyifli bir bilimsel ortamda hep birlikte güzel bir kongre geçireceğimize inanıyor, sizleri aramızda görmekten mutluluk duyacağımızı düşünüyoruz.

Saygılarımızla,

Doç. Dr. Meral Mert
Kongre Eş Başkanı

Doç. Dr. Şakir Özgür Keşkek
Kongre Eş Başkanı