24. TPD (Türkiye Psikiyatri Derneği) Yıllık Toplantısı & Klinik Eğitim Sempozyumu

KONGRE TARİHİ

6/2/2021 - 6/6/2021

KONGRE ŞEHRİ

Antalya, Türkiye

KONGRE YERİ

Online

KONGRE WEB SİTESİ

http://www.24psikiyatri.org/

24. TPD (Türkiye Psikiyatri Derneği) Yıllık Toplantısı &   Klinik Eğitim Sempozyumu QR Kod

Puanlama:

(0/5)

DAVET

Değerli Meslektaşlarımız,

Bu sene bahardan yaza geçerken, her zamanki dinamik karakteriyle eğitim sempozyumumuzda buluşacağız.  Belki aynı masada oturamayacağız, belki denizin sesini dinleyemeyeceğiz, belki hasretle kucaklaşamayacağız ama birbirimizi duyacağız, göreceğiz ve birbirimizden öğreneceğiz.  Asistanlıktan emekliliğe sürekli eğitimin, mesleki gelişimin toplantısı Klinik Eğitim Sempozyumu 2-6 Haziran’da bilgisayarlarımızda olacak.

Bu senenin yenisi ‘yeni’.  Sizden aldığımız bildirimler doğrultusunda bu sene KES’te tanıda, takipte, tedavide, yaklaşımda yenilikleri ele almak istedik.   Çalışma Birimlerimiz bu doğrultuda önerilerini hazırlayacaklar, Bilimsel Düzenleme Kurulumuz oturumlar planlayacak.  Ekran başında, yanımızda kedi, üstümüzde çocuk (ya da tam tersi), internet bağlantısını ev ahalisiyle paylaşarak, hastaneden, servisten izleyeceğiz, dinleyeceğiz, konuşacağız, tartışacağız, ümit edilir ki gelişeceğiz. 

Bu ‘yeni’ normal ne kadar devam edecek, bilmiyoruz.  Ama yan yana gelemiyor oluşumuzun Sempozyumu etkilememesini, hatta daha etkin bir toplantı sürecine vesile olmasını ümit ediyoruz.  Mesela salonlar arasında seçim yapmak zorunda değiliz, bir çok toplantı kaydedilip Kongrenin başlaması ile izlemeye açılacak.  İşimiz mi çıktı? Kayıtlı toplantıları istediğimiz zaman, istediğimiz ortamda dinleyebileceğiz, istersek durdurup tekrar izleyebileceğiz. 

Etkileşim önemli.  Kaydedilmiş oturumları izlerken ya da bu oturumların tartışma seanslarında sunuculara sorularımızı yönlendirebileceğiz.  Tabii konuşmacılarla iletişim kurabileceğiniz canlı yayımlanacak oturumlar da olacak.  Artık konuşmacılara soru sormak için kalkıp mikrofon önünde sıra olmaya da gerek yok.

Oturumlar dışında da bilimsel ve mesleki konularda grup tartışmalarının olacağı, meraklılarının uzmanlarla buluşacağı ortamlar oluşturmayı hayal ediyoruz.  Bakalım Kongre'de olacak?

Yoğun bir bilimsel program ve yüksek katılımla geçirdiğimiz 56. Ulusal Psikiyatri Kongremizden edindiğimiz deneyimleri Klinik Eğitim Sempozyumunda kullanarak katılımcılarımızın mutlu ve tatminkar ayrılacağı bir toplantı geçirmeleri için çabalıyoruz.  UPK geri bildirimlerindeki tebrikleri, iltifatları olduğu kadar değerli önerilerinizi, serzenişleri de kaydettik.  Hepsini dikkate alarak Merkez Yönetim Kurulu ve Bilimsel Toplantılar Düzenleme Kurulu olarak sempozyum planını yapmaya çalıştık.

Şimdi sıra hepimizde:  Etik koşullarda, Dayanışma içinde, Bilimi önceleyen 24. Klinik Eğitim Sempozyumumuzu oluşturalım.    

Ama önce:
Bilgisayarlarınız güncel mi?  Yeterli kotanız var mı?  Kahve hazır mı?  Koltuklar rahat mı?   

24. KES’te görüşmek üzere