30. Ulusal Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Kongresi

KONGRE TARİHİ

5/20/2021 - 5/22/2021

KONGRE ŞEHRİ

, Türkiye

KONGRE YERİ

Online

KONGRE WEB SİTESİ

https://www.cocukergen2020.com/

30. Ulusal Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Kongresi QR Kod

Puanlama:

(0/5)

DAVET

Değerli Meslektaşlarımız,

Ulusal Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Kongre’mizin 2021 yılında otuzuncusunu düzenliyoruz. Böylesine önemli bir yıl dönümünde kongre düzenleme kurulunda yer alan üyeler olarak hem gurur, hem heyecan hem de büyük bir sorumluluk hissediyoruz. Otuzuncu yılımızda Ulusal Kongremizin Türkiye Cumhuriyeti’nin köklerinin atıldığı en önemli şehirlerimizden Başkentimiz Ankara’da olmasının da kongrenin amacı ve teması ile uyumlu olduğunu düşünüyorduk. Ancak içinde bulunduğumuz pandemi koşulları sebebiyle geçen yıl gerçekleştiremediğimiz kongremizi 20 - 22 Mayıs 2021 tarihlerinde E-KONGRE olarak düzenleme kararı almış bulunuyoruz.

Bu seneki kongre ana temamızı bu önemli yıldönümü ile de örtüştüğünü düşündüğümüz “Ruhsal Gelişmeden, Ruhsal İyileşmeye: Köklerimiz, Değerlerimiz ve Sınırlarımız” olarak belirledik.

Tüm tıp alanları içinde ayrı uzmanlık dalı olmamız için yaşanan zor süreçler öncülük eden değerli meslektaşlarımızın uzun süreli çabaları ile aşılmış ve uzmanlık alanımız bugün  aranan, öncelikli olarak tercih edilen ve prestijli bir konuma gelmiştir. Bilim alanımız ve camiamızın kökleri ve değerlerinin bilinmesi gelecek için hedefler ve amaçlar oluşturulması açısından kaçınılmazdır. Bu değerler ve amaçlar doğrultusunda da sınırlarımızın ne olduğu daha net çizilebilir.

Özellikle son yıllarda alanımız ciddi sınır ihlallerine maruz kalmıştır. Bu ihlaller sadece bizi değil hasta ve hasta yakınlarını da olumsuz şekilde etkilemektedir.

Değerler, sınırlar ve amaçların tartışılmasında her nesilden meslektaşımızın fikirleri önemlidir ve her nesil birbirine birçok şey öğretebilir.

Köklerimizden bahsettiğimizde, camiamızın birçok değerli klinisyen, akademisyen, bilim insanı yetiştirdiğini gururla söyleyebiliriz. Bu kongremizde alanında duayen sayılabilecek meslektaşlarımızı, daha genç meslektaşlarımızla buluşturmak amacıyla düzenlenmiş çeşitli kurslar ve konferanslar yer almaktadır.

Pandeminin halen sürmesi ve kapalı salonlarda kalabalık grup toplantılarının başlamaması nedeniyle almış olduğumuz bu kararı anlayışla karşılayacağınızı umuyoruz. Önümüzdeki süreçte yine bir arada olacağımız fiziki kongrelerimizde buluşmak dileğiyle saygılarımızı sunuyor, tüm meslektaşlarımızı 20 - 22 Mayıs 2021  tarihlerinde online olarak düzenlenecek “30. Ulusal Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Kongresi" ne bekliyoruz.

Saygılarımızla