Uyku Derneği 8. Uyku Bozuklukları Kongresi

KONGRE TARİHİ

4/27/2019 - 5/1/2019

KONGRE ŞEHRİ

Bursa, Türkiye

KONGRE YERİ

Crown Plaza Spa and Convention Hotel

KONGRE WEB SİTESİ

http://www.uykuder2019.org

Uyku Derneği 8. Uyku Bozuklukları Kongresi QR Kod

Puanlama:

(0/5)

DAVET

Değerli Meslektaşlarımız,

Uyku Derneği 8. Uyku Bozuklukları Kongresi bu yıl, Bursa’da yapılacaktır. 27 Nisan - 1 Mayıs 2019 tarihlerinde Crown Plaza Spa & Convention Hotel’de gerçekleştireceğimiz 8. Kongremizde, sizlere Bursa’nın eşsiz doğal ve tarihi güzelliğinde bilimsel ziyafet yaşatmayı umuyoruz. Derneğimizin tüm bilimsel aktivitelerinde olduğu gibi bu kongremizde de Uyku Tıbbına gönül vermiş, deneyimli akademisyenlerin gerçekleştireceği zengin bir program hazırladık.

Kongremiz süresince Uyku Tıbbına yeni adım atan meslektaşlarımız için Sertifika Programımızın teorik ayağı olan Uyku Bozuklukları Kursu’nun 10. sunu ve Uyku Teknisyenliği Kursu’nun 9. sunu gerçekleştireceğiz. Son derece doyurucu bir program ile teorik bilgileri edinen meslektaşlarımız Derneğimiz tarafından akredite edilen bir merkezde 1 aylık pratik eğitim sonrası Uyku Sertifikası almaya hak kazanacaklardır. Teknisyen kursu ile hem uyku laboratuvarlarının vazgeçilmez öğeleri, Uyku Teknisyenleri için de bilgilerini güncelleme imkanı sunulacak, hem de bir uyku laboratuvarında çalışma imkanı kazanmak isteyen Uyku Teknisyeni adaylarımız teorik eğitim sonrası 1 aylık pratik eğitim ile teknisyen sertifikası almaya hak kazanacaklardır.

Bilimsel programımızda Uyku Tıbbı pratiğinde karşılaşılan sorunlar ile ilgili workshop’lar da yer alacaktır. Katılımcı sayısının sınırlı olacağı Workshoplara şimdiden kaydınızı yaptırmanızı öneriyoruz.

UYKUDER’in önemli önceliklerinden olan Uyku Tıbbına multidisipliner yaklaşımı bu kongrede yine ön planda tutmaya çalıştık. Uyku tıbbı ile ilgilenen tüm branşları kapsayacak bir program hazırlamaya çalıştık. Göğüs Hastalıkları, Nöroloji, Kulak-Burun-Boğaz, Diş Hekimliği, Pediatri, Kardiyoloji ve Psikiyatri başta olmak üzere tüm meslektaşlarımızı kongremize bekliyoruz.

Kongremizde artık gelenekselleştirdiğimiz “Multidisipliner Uyku Olgu Konseyi” oturumunu bu yıl da düzenlemeyi planlıyoruz. Bu sayede içinden çıkmakta zorluk çektiğiniz olguları küçük bir sunum şeklinde hazırlayarak ülkemizin Uyku Tıbbı duayenleri ile konsülte etme imkanınız olacaktır. Bu olgu sunumlarınızı Kongre Bildirisi olarak kabul etmemizin kongre izni kullanımı ile ilgili kolaylık sağlayacağını düşünmekteyiz.

Tüm Uykuder aktivitelerinde olduğu gibi bu kongremizde de Bursa’mızın tarihi ve doğal güzelliklerini tanıtıcı sosyal bir program da hazırladık. Uyku Tıbbı’nın ülkemizdeki temsilcileri ile kaynaşma imkanının bulunduğu sosyal etkinliklerin de unutulmaz olacağını umuyoruz.

Uyku Tıbbına gönül veren tüm meslektaşlarımızı kongremize bekliyoruz. Bursa’da görüşmek dileğiyle…

Sevgi ve Saygılarımızla

Prof. Dr. Bülent Çiftçi
Uykuder Genel Başkanı

Doç. Dr. Selma Fırat
Kongre Başkanı