13. Radyoloji Teknisyenleri Kongresi (RADTEK 2019)

KONGRE TARİHİ

4/27/2019 - 4/30/2019

KONGRE ŞEHRİ

İzmir, Türkiye

KONGRE YERİ

Altınyunus Otel

KONGRE WEB SİTESİ

http://www.kongre.tumrad.net

13. Radyoloji Teknisyenleri Kongresi QR Kod

Puanlama:

(0/5)

DAVET

Radyoloji bilimi ve radyoteknoloji hızlı bir şekilde gelişmekte ve değişmektedir. Derneğimizin üyesi olduğu European Federation Of Radiographer Societies (EFRS) işbirliği ile Türkiye’deki radyoloji teknisyeni/teknikeri meslektaşlarımızı ve sektör temsilcilerini bir araya getirerek bilgi paylaşımında bulunmak, radyolojik sistemler ve yeniliklerden haberdar etmek amacıyla, 27-30 Nisan 2019 tarihlerinde RADTEK2019 / 13. Ulusal Radyoloji Teknisyenleri Kongresi ve MR Kursu düzenlemekteyiz.

Tıbbi bilimler hızlı bir değişim yaşarken şüphesiz ki teşhis ve tedavide önemli bir yerde konumlandırılan tıbbi görüntüleme hizmetlerinde de bu değişim belirgin bir şekilde kendini göstermektedir. Her geçen gün yeni modaliteler ve yeni teknikler üretilmekte biz radyoloji camiasının hizmetine sunulmaktadır. Bu camianın en önemli bileşeni olan biz radyoloji teknisyenleri/teknikerleri bu modaliteleri ve teknikleri etkili ve verimli bir şekilde kullanarak hizmet vermeye çalışıyoruz.

Eğitimin sadece dört duvarla sınırlandırılmış sınıflarda veya anfilerde hatta salt okul ile sınırlı olmadığını mezuniyet sonrası eğitimlerin büyük bir öneme sahip olduğu tartışmasız gerçekliğini korumaktadır.

Kongre Başkanlığını Prof. Dr. Tamer KAYA, Akademik ve Bilim Kurulu Başkanlığını Prof. Dr. Bülent TEKİNSOY hocalarmızın yaptığı RADTEK2019 Kongresi’nin Ana temasını Radyasyon Güvenliği ve Doz Azaltma Teknikleri olacaktır. Alanında uzman ve camiamız tarafından bilinen saygın kişilerden oluşan eğitim kadromuz ile Radyasyon Güvenliği, Doz Yönetimi, MRG, CT Dental ve Meme Radyolojisi konularında deneyimlerini bizlerle paylaşacaktır.

Ayrıca sosyal etkinliklerle zenginleştirilmiş bu renkli organizasyonumuz ile unutamayacağımız anılarımız olacaktır.

RADTEK2019 Kongresinde görüşmek dileği ile….

Heybet ASLANOĞLU
TÜMRAD-DER Genel Başkanı
Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı