Türk İç Hastalıkları Uzmanlık Derneği Diyabet Çalıştayı 2019

KONGRE TARİHİ

6/14/2019 - 6/16/2019

KONGRE ŞEHRİ

Nevşehir, Türkiye

KONGRE YERİ

Double Tree by Hilton

KONGRE WEB SİTESİ

http://www.tihuddiyabetcalistayi.org

Türk İç Hastalıkları Uzmanlık Derneği Diyabet Çalıştayı 2019 QR Kod

Puanlama:

(0/5)

DAVET

Değerli meslektaşlarım,

Türk İç Hastalıkları Uzmanlık Derneği ev sahipliğinde ilk olarak bu sene 14-16 Haziran tarihleri arasında Double Tree by Hilton, Kapadokya’da Diyabet Çalıştayı gerçekleştireceğiz.

Diyabet toplumun önemli bir kısmını etkileyen, neden olduğu mikro ve makrovasküler komplikasyonlar nedeni ile mortalite ve morbidite de en ön sırada yer alan hastalıklardandır. Diyabeti önlemek elbette ki tedavi etmekten daha önemlidir. Hekimler olarak diyabeti önlemek için elimizde ne kadar imkan varsa kullanmamız gerekir. Ne yazık ki tüm uyarılara ve alınan tedbirlere rağmen diyabet, özellikle Tip 2 DM çığ gibi artmaktadır. Bu nedenle mevcut hastaları da modern tıbbın tüm imkanlarını kullanarak uygun bir şekilde tedavi etmemiz gerekir.

Tihud olarak İç Hastalıkları uzmanlık eğitimine her alanda katkı sağlamak birinci hedefimizdir. Bu amaçla ülkemizin birçok bölgesinde kongreler ve bilimsel faaliyetler düzenlemekteyiz. Diyabet Tihud’un ilk sıraya koyduğu önemli bir sağlık sorunudur. Tihud, İç Hastalıkları Uzmanlarının yeni geliştirilen tedavi seçeneklerini en iyi şekilde uygulamasını sağlamak amacı ile de bu çalıştayı düzenlemektedir.

Bu çalıştayda konusunda uzman hekimler tarafından, oluşturulan küçük gruplarla birebir çalışma imkanı sağlanacak ve tedavi seçenekleri masaya yatırılacaktır.

Bilimsel programıyla keyifle vakit geçireceğinize inandığımız bu Çalıştayda sizleri aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Saygılarımla,

Düzenleme komitesi adına

Prof. Dr. Tufan Tükek