Kongre & Sempozyum

II. TÜRK DÜNYASI STRATEJİK ARAŞTIRMALAR KONGRESİ (TUDSAK)

KONGRE TARİHİ

10/27/2019 - 10/30/2019

KONGRE ERKEN KAYIT TARİHİ

10/20/2019

KONGRE ÖZET GÖNDERİM TARİHİ

10/1/2019

KONGRE ŞEHRİ

Antalya, Türkiye

KONGRE YERİ

Antalya Kemer Mirage Resort Park (Göynük)

KONGRE WEB SİTESİ

http://antalya.tudsak.com

II. TÜRK DÜNYASI STRATEJİK ARAŞTIRMALAR KONGRESİ QR Kod

Puanlama:

(3/5)

DAVET

Değerli Meslektaşlarımız

“Dilde, Fikirde, İşte Birlik” temasıyla Türk Dünyası Stratejik Araştırmalar Kongresi’ne (TUDSAK) ülkemizden, Azerbaycan, Kırgızistan, Makedonya Kosova, Kazakistan, Özbekistan’dan 130’a yakın bilim insanı katılmış ve 156 bildiri sunulmuştur. Kongre’de sunulan tebliğler bildiri kitabının yayın sıra uluslararası kitap olarak da yayınlanmış, akademik camiada ve yerel/ulusal basında büyük ilgi uyandırmıştır.
“Global Düşünce Milli Faaliyet” temasıyla birçok sivil toplum kuruluşu, üniversite ve kamu kurumları tarafından desteklenen “Türk Dünyası Uluslararası Sosyo-Ekonomik Stratejiler Kongresi’ nin (TUDSAK-2019) 27/30 Ekim 2019 tarihinde   Antalya Kemer Mirage Resort Park  (Göynük)’de gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.
Asya ve Avrupa’da yaşayan Türk ve akraba toplulukları arasında özellikle son çeyrek asırda sosyal, kültürel ve ekonomik ilişkiler artmış, artmaya da devam etmektedir. TUDSAK2019, Türk Dünyası’ndaki sosyal, kültürel ve ekonomik işbirliği potansiyelini sunulacak tebliğler aracılığıyla arttırmayı hedeflemekte, farklı disiplinlerin iletişim ve işbirliği süreçlerine katkı sağlamayı amaçlamaktadır. Gerçekleştirilecek bilimsel çalışmalar; sınır aşan sorunlara yönelik çözümler üretme, ekonomik büyüme, siyasi ve kültürel yakınlaşmayı arttırma, yeni ortaklıkların tesisi vb. gibi süreçlerde önemli rol oynayacaktır. 
Değerli Bilim İnsanları biliyorsunuz ki “Dalından kopan yaprağın akıbetini rüzgar tayin eder” sözünden ve Hacı Bektaş-ı Veli’nin sözünden hareketle Türk Dünyası’na gönül vermiş olan siz bilim insanlarının katılımı ve işbirliği ile düzenleyeceğimiz kongremizde herkesi “Bir olmaya, iri olmaya ve diri olmaya” ve Türk Dünya’sının sosyo-stratejik vizyonunun gelişmesine katkıda bulunmaya davet ediyoruz.
Kongremizde görüşmek dileğiyle.
TUDSAK Düzenleme Kurulu

Yorumlar (1)
  • eee eee

    6/11/2019

    undefined

Yorum Yap