Kongre & Sempozyum

Türk Toraks Derneği 22. Yıllık Kongresi

KONGRE TARİHİ

4/10/2019 - 4/14/2019

KONGRE ŞEHRİ

Antalya, Türkiye

KONGRE YERİ

Titanic Deluxe Otel

KONGRE WEB SİTESİ

http://kongre2019.toraks.org.tr

Türk Toraks Derneği 22. Yıllık Kongresi QR Kod

Puanlama:

(0/5)

DAVET

Değerli Meslektaşlarımız,

Türk Toraks Derneği’nin Uluslararası Katılımlı 22. Yıllık Kongresi, 10-14 Nisan 2019’da Titanic Deluxe Otel, Belek, Antalya’da gerçekleştirilecektir.

2019’da gerçekleştireceğimiz bu kongrede akciğer sağlığı alanında eğitim, araştırma, koruyucu hekimlik ve hasta hizmetini geliştirmeye yönelik bilgilerimizi paylaşırken, mesleki saygınlığımız ve özlük haklarımızla ilgili sorunlarımızı tartışmak ve aynı zamanda sosyal anlamda zenginleştireceğimiz bir ortamda sizlerle birlikte olmayı planlıyoruz. Hayatın nefesle başladığını, sağlıklı nefes almanın önemini, soluduğumuz havanın hayatımızı ve yaşam kalitemizi etkilediğini vurgulamak amacıyla, 2019’da kongre sloganımızı “Sağlıklı Nefes, Sağlıklı Dünya” olarak belirledik.

Derneğimizin gücünü oluşturan üyelerimiz, asistan, uzman, il temsilcilerimiz, şube yürütme kurullarımız, çalışma gruplarımız ve okulun geri bildirimleri, önerileri ve ortak çabasıyla oluşan bilimsel programımızla ülkemizde akciğer sağlığını iyileştirmeye yönelik çözümler üretmeyi, yurtdışından gelen bilim insanlarıyla bu çabayı uluslararası boyuta taşımayı amaçladık.

Bu yılki bilimsel programımızda, önceki yıllarda olduğu gibi kurslar, paneller, karşıt görüş toplantıları, konferanslar yanı sıra “Toraks Büyük Vizitte”, “Bu Hastada Ne Yapmalıyım?”, “Tartışmalı Konular”, “Son 1 Yılda Öne Çıkan Makaleler”, “Göğüs Hastalıklarında Yeni Gelişmeler Geleceği Nasıl Etkileyecek?” gibi oturumlarda günlük pratiğimize yönelik konulara da yer vereceğiz.

Bu oturumlarda koruyucu önlemlerden, tanı ve tedaviye kadar hastalık yönetimi ile ilgili güncel bilgileri gözden geçireceğiz. Özellikle sahada sık karşılaştığımız problemlerle ilgili çözüm önerilerini konusunda uzman, deneyimli hocalarımızdan dinleme fırsatı bulacağız. Sağlığın sosyal ve çevresel belirleyicilerini içeren sağlık bakımının evrensel bileşenlerinin detaylı olarak tartışılmasıyla, sağlık politikalarını toplum sağlığı yararına hizmet edecek şekilde yönlendirme misyonumuzu da sürdüreceğiz.

Dolu dolu yaşayacağımız bilimsel toplantılarımız yanı sıra, hep birlikte hem eğlendiren hem de kişisel gelişimimize katkı sağlayan sosyal ortamlarda bir araya gelerek, göğüs hastalıklarının bu güzel arkadaşlık ortamında dostlarımızla özlem giderebileceğiz.

Sizlerle, bilimsel ve sosyal açıdan doyurucu, “Sağlıklı Nefes, Sağlıklı Dünya” ilkesiyle çok güzel bir kongre olacağına inandığımız Türk Toraks Derneği Uluslararası Katılımlı 22. Yıllık Kongresinde buluşmayı diliyoruz.

En içten sevgi ve saygılarımızla

MEHMET POLATLI
22. KONGRE BAŞKANI

EYLEM SERCAN ÖZGÜR
22. KONGRE SEKRETERİ

HASAN BAYRAM
TTD MYK BAŞKANI