Kongre & Sempozyum

17. Türk Kolon ve Rektum Cerrahisi Kongresi

KONGRE TARİHİ

4/9/2019 - 4/13/2019

KONGRE ÖZET GÖNDERİM TARİHİ

2/10/2019

KONGRE ŞEHRİ

Antalya, Türkiye

KONGRE YERİ

Regnum Carya Kongre Merkezi

KONGRE WEB SİTESİ

http://www.tkrcd2019.org

17. Türk Kolon ve Rektum Cerrahisi Kongresi QR Kod

Puanlama:

(0/5)

DAVET

Değerli Meslektaşlarım,

Sizleri TKRCD Derneği adına 2019 yılında düzenlenecek XVII. Türk Kolon ve Rektum Cerrahisi Kongresi’ne davet etmekten büyük mutluluk duyuyorum. XVII. Kongremiz 9-13 Nisan 2019 tarihleri arasında Regnum Carya Kongre Merkezi, Belek, Antalya'da gerçekleştirilecektir. Geçen kongreyi en uygun mekânda, sizlerin yoğun desteği ve son derece verimli bir tablo ile yapmış olmamız dolayısı ile yönetim kurulu olarak yer konusunda değişikliğe gitmemeyi tercih ettik.

Kolorektal cerrahi sanatını öğrenme yolunun sadece hasta üzerinde ameliyat yapmaktan değil, aynı zamanda okuyup alanıyla ilgili bilgilerini güncellemekten geçtiğine inanmış bir neslin temsilcisi olarak, şimdiki görevimizin gelecekte alanında güçlü kolorektal cerrahi hekimlerini yetiştirmek olduğunun bilincindeyiz. Teknik becerilerin genç cerrahlar arasında transferi ise gelecekte ülkemizin güvenilir cerrahlarını üretmek için vazgeçilmez bir unsurdur. Bu nedenle kongremizin ana hedefinin genç nesil meslektaşlarımıza destek olmak olduğunu vurgulamak isterim.

Bu etkinliği organize ederken, hem klinik bilgimizi, hem de bilimsel zekâmızı zorlayan kapsamlı bir programı bir araya getirmeyi umuyoruz. Bu düşüncemiz güncel bilgiler, güncel teknolojiler, günümüz hastalıklarının tedavisinde halen uzlaşı olmayan konular, kolorektal cerrahideki yenilikler ve mevcut bilgimizi zenginleştirecek “uygulamalı” atölye çalışmalarının bir araya gelmesi ile gerçekleşecektir. Gerek ulusal, gerekse uluslararası alanda konularında tanınan deneyimli meslektaşlarımız; kapsamlı ve uygulamalı atölye çalışmaları, interaktif dersler, panel tartışmaları ve sempozyumlarda görev almak için bizlerle beraber olacaktır. Bu kongrede Kolon ve Rektum cerrahisi alanının dışında multidisipliner çalışmalarımızda her zaman işbirliği yaptığımız Radyoloji, Medikal Onkoloji, Radyasyon Onkolojisi, Anesteziyoloji ve Reanimasyon, Hepatopankreatikobilier Cerrahi, Çocuk Cerrahisi uzmanlık dallarından değerli meslektaşlarımız da güncel perspektiflerini bizlere birinci elden sunacaklardır. Ayrıca kongremize yoğun ilgi gösteren endüstri desteğiyle Kolon ve Rektum Cerrahisi ile ilgili günümüz teknolojik gelişmelerini sizlere sergileyeceğiz.

Sizleri 9-13 Nisan 2019'da Regnum Carya Kongre Merkezi, Belek, Antalya'da görmek için sabırsızlıkla bekliyoruz.

En içten saygılarımla

Prof. Dr. Uğur SUNGURTEKİN
XVII. Türk Kolon ve Rektum Cerrahisi Kongresi Başkanı