Buhasder Kongresi 2019 - 8. Tepecik Enfeksiyon Günleri

KONGRE TARİHİ

10/16/2019 - 10/20/2019

KONGRE ŞEHRİ

İzmir, Türkiye

KONGRE YERİ

Palm Wings Ephesus Hotel

KONGRE WEB SİTESİ

http://www.buhasder2019.org

Buhasder Kongresi 2019 - 8. Tepecik Enfeksiyon Günleri QR Kod

Puanlama:

(0/5)

DAVET

Değerli meslektaşlarımız,

Bulaşıcı Hastalıkları Önleme Derneği tarafından düzenlenen BUHASDER Kongresi 8. Tepecik Enfeksiyon Günleri, 16 - 20 Ekim 2019 tarihlerinde, İzmir ilimizin şirin ilçesi Selçuk’ta, önemli bir Antik Anadolu Kenti olan Efes’te, “Palm Wings Ephesus Hotel” de gerçekleştirilecektir.

BUHASDER, benimsemiş olduğu ilkelere uygun olarak bilimsel ve toplumsal çalışmalarını sürdüren ve heyecanını hiç kaybetmeden, tıbbın farklı bölümlerinin zenginliğinden yararlanarak, geleneksel hale gelen kongrenin bu yıl sekizincisini gerçekleştirecektir.

Derneğimiz, "dayanışma, gönüllülük, yardımlaşma ve özveri ile daha güzel bir dünya" düşüncesi ile yola çıkan bir dernektir. Günümüze kadar, pratik tıbbi yaklaşımlara ve çözüm odaklı çalışma modeline hak ettiği değeri vererek, bilginin tüm toplum katmanlarına yayılmasını hedefleyen ve paylaşımcılığı benimseyen anlayışla uzun yıllardır topluma hizmet etmektedir. Hastalıkların bulaşını önlemek, temel çıkış noktasını oluştururken; güzelliklerin ve iyiliklerin bulaşmasına da bir kapı aralama gayreti içinde olmuştur.

“Biz Anadolu’yuz” sözünün taşıdığı dayanışma ruhundan da esinlenerek, bu yılki kongremizi "Anadolu Narının" simgelediği bereket ve yenilenme ile özdeş tutarak düzenlemek arzusundayız. Kongrede düzenlenecek olan paneller, konferanslar ve olgu sunumları ile enfeksiyon hastalıkları ve immünolojiye ait önemli konular güncel bilgiler ışığında, tıbbın farklı bilim dallarından katılımcılar ile tartışılacaktır. 

Kongrede ayrıca HIV enfeksiyonları, salgın yönetimi, yoğun bakımda hasta bakımı, antibiyotik yönetimi, fungal enfeksiyon yönetimi, dezenfeksiyon - sterilizasyon ve istatistik konularında kurslar düzenlenecektir.

Sağlık Bakanlığı, Sağlık Bilimleri Üniversitesi, İzmir İl Sağlık Müdürlüğü ve Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi kongremizi desteklemektedir.

Ayrıntılı bilgiye www.buhasder2019.org adresinden ulaşabilirsiniz.

Katılım ve katkılarınızla bilimsel olarak daha verimli hale gelecek kongremizde buluşmak üzere, sevgi ve saygılarımızı sunarız.

Prof. Dr. Şükran KÖSE
Kongre Başkanı