Sosyal Bilimler Lisansüstü Öğrenci Sempozyumu (SBELOS)

KONGRE TARİHİ

5/16/2022 - 5/17/2022

KONGRE ŞEHRİ

, Turkey

KONGRE YERİ

Turkey

KONGRE WEB SİTESİ

https://sbelos.odu.edu.tr

Sosyal Bilimler Lisansüstü Öğrenci Sempozyumu QR Kod

Puanlama:

(0/5)

DAVET

Sosyal bilimler alanıyla ilgili araştırma yapan Enstitümüz lisansüstü öğrencilerinin katılacağı bu sempozyum, araştırmacıların bulgu ve fikirlerini diğer araştırmacılarla paylaşabilmelerine ve kültürel etkileşimde bulunmalarına imkân sağlayacaktır.

Sempozyum süresince yapılacak tartışmalar ve geribildirimlerle, ilgili alanda yapılan çalışmaların nitelikçe zenginleştirilmesi amaçlanmaktadır. Ayrıca, bu alanda araştırma yapan lisansüstü öğrencileri arasındaki etkileşim ve entegrasyonun artırılmasıyla alan içi bilgi-tecrübe aktarımı ve iş birliğine zemin hazırlanması hedeflenmektedir. Bunlara ilaveten, katılımcıların, sınıf ortamı dışında gerek kendi alanlarıyla gerekse farklı alanlardan dinleyicilerin oluşturduğu gruplara fikirlerini ifade etmek üzere tebliğ hazırlama ve sunma becerilerinin geliştirilmesi de bu sempozyumun amaçları arasındadır.

Sempozyum için gönderilen tam metin bildirilerin uygun görülmesi halinde Enstitümüz Sosyal Bilimler Araştırma Dergisinde özel sayı olarak yayımlanması da planlanmaktadır.