19. Nefroloji Kış Okulu

KONGRE TARİHİ

5/20/2021 - 5/23/2021

KONGRE ŞEHRİ

Muğla, Türkiye

KONGRE YERİ

Online

KONGRE WEB SİTESİ

http://nefrolojikisokulu.org/

19. Nefroloji Kış Okulu QR Kod

Puanlama:

(0/5)

DAVET

Değerli Meslektaşlarım,

Covid-19 salgını nedeniyle geçen yıl yapamadığımız Türk Nefroloji Derneği 19. Nefroloji Kış Okulu, 20-23 Mayıs 2021 tarihleri arasında La Blanche Island Hotel, Bodrum’da hibrit toplantı şeklinde düzenlenecektir. Sağlık çalışanları olarak oldukça yoğun ve stresli günler yaşadığımız, iş dışında evlerimize kapanmak zorunda kaldığımız Covid-19 süreci sonrasında sizlere bir nebze soluk aldırmak, sosyalleşme imkanı tanımak için toplantımızı mümkün olduğunca yüzyüze katılım ile gerçekleştirmek arzusundayız. Ancak, salgın koşulları elvermediği takdirde, kararı en geç 15 Nisan 2021 tarihine kadar verilmek üzere, tümüyle on-line toplantı seçeneğine geçmemiz de söz konusudur. Bu koşulda bile, sizlere beklentilerinizi karşılayacak bir okul programı sunma gayreti içinde olacağız.

Nefroloji Kış Okulları, özellikle diyaliz ile ilgili en güncel bilgileri Türkiye genelindeki diyaliz ile uğraşan hekim kitlesine ulaştıran “Gerçek Eğitim Kursu” niteliğiyle derneğimizin eğitim alanındaki en önemli faaliyetlerinden birisini oluşturmaktadır. Ağırlıklı olarak diyaliz ile ilgili temel konuların ele alındığı ve günlük pratikte sık karşılaşılan sorunların ve çözüm önerilerinin tartışıldığı bu program ile 2002 yılından beri diyaliz ile uğraşan hekimlerin sürekli eğitimine önemli katkı sağlamaktayız.

Nefroloji alanındaki özellikle pratiğe yönelik eğitim gereksinimlerini daha etkin şekilde karşılamak ve katılımcıların toplantıdan daha fazla yararlanmalarını sağlamak amacıyla son yıllarda Nefroloji Kış Okulu’nun kapsamı diyaliz dışı oturumlar eklenerek genişletilmiş, bu şekilde diyaliz dışı konularda eğitim gereksinimi olan hekimlerin de toplantıya katılımları sağlanmıştır. Ayrıca, okul programında olgu tartışması, sorun çözümleme gibi küçük gruplarla yürütülen interaktif eğitim etkinliklerine de yer verilmeye başlanmıştır. Toplantı sonrası alınan geribildirimlerde bu yeni formatın büyük beğeni topladığını görmek, bizleri fazlasıyla memnun etmiştir. Nefroloji uzmanları, nefroloji araştırma görevlileri, iç hastalıkları uzmanları, diyaliz hekimleri ve hemşireleri dahil her düzeydeki katılımcının beklentisini fazlasıyla karşılayacağını umduğumuz toplantımızın, sizlerin yoğun katılımıyla değer kazanacağı ve gerçek bir nefroloji okulu olma şansını yakalayacağını düşünüyoruz.

Nefroloji Kış Okulu’na bugüne kadar göstermiş olduğunuz ilgi ve desteğin artarak devamını bekliyor, toplantımızı yüzyüze gerçekleştirebilmek dileğiyle Türk Nefroloji Derneği Yönetim Kurulu adına en içten sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.

Prof. Dr. Kenan ATEŞ
Türk Nefroloji Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı