HASAT Uluslararası Tarım ve Orman Kongresi (HASAT )

KONGRE TARİHİ

6/21/2019 - 6/23/2019

KONGRE ÖZET GÖNDERİM TARİHİ

6/14/2019

KONGRE ŞEHRİ

Ankara, Türkiye

KONGRE YERİ

The Ankara Hotel

KONGRE WEB SİTESİ

http://www.hasatkongre.com/

HASAT Uluslararası Tarım ve Orman Kongresi QR Kod

Puanlama:

(0/5)

DAVET

Tarım, orman ve hayvancılık, dünyanın en stratejik konu başlıklarındandır. İnsan haklarının temel maddelerinden olan “yaşam” hakkının gerçekleşmesinde sürdürülebilir beslenme en önemli bileşenlerden birisidir. Dünya nüfusu büyürken ve ülkeler değişirken tarım, orman ve su ürünleri de çeşitlenmiş; tarım, konvansiyonel tarımdan iyi tarıma, biyodinamik tarımdan akıllı tarıma farklı teknik ve uygulamalar ile; orman ve su ürünleri ise hem tarımsal faaliyetler içerisinde hem de bağımsız olarak insan yaşamına yön vermeyi sürdürmüşlerdir. Bu nedenle, söz konusu faaliyet alanlarında güncel durum ve yeni bilimsel yaklaşımların tartışılabilmesi amacıyla tüm paydaşların bir araya gelmesi son derece kıymetlidir.

Türkiye, insanlık tarihinin en eski tarım toplumlarının medeniyetler kurduğu, birçok bitki ve hayvan türünün gen merkezi ve ilk kez kültüre alındıkları veya evcilleştirildikleri çok özel bir coğrafyadır. Ülkemizde –Ankara’da Tarım ve Orman Bakanlığı’nın katkılarıyla 21-23 Haziran 2019 tarihleri arasında HASAT Uluslararası Tarım ve Orman Kongresi düzenlenecektir. Kongreye siz değerli bilim insanlarının özgün çalışmalarıyla katılımınızı bekler, kongre düzenleme kurulu adına iyi çalışmalar dileriz.

Kongreye Katılım Sağlanacak Alanlar

Bahçe bitkileri, bitki koruma, gıda mühendisliği, orman mühendisliği, orman endüstri mühendisliği, su ürünleri, tarla bitkileri, tarımsal biyoteknoloji, tarım ekonomisi, tarımsal ekoloji, tarımsal makine ve enerji sistemleri, tarımsal yapılar ve sulama, tarım tarihi, toprak bilimi ve bitki besleme, yaban hayatı ekolojisi ve yönetimi, zootekni