6. Ulusal Bağırsak Mikrobiyotası ve Probiyotik Kongresi

KONGRE TARİHİ

10/28/2019 - 10/31/2019

KONGRE ŞEHRİ

Antalya, Türkiye

KONGRE YERİ

Susesi Luxury Resort Hotel

KONGRE WEB SİTESİ

http://www.probiyotikkongresi2019.org

6. Ulusal Bağırsak Mikrobiyotası ve Probiyotik Kongresi QR Kod

Puanlama:

(0/5)

DAVET

Saygıdeğer Bilim Önderleri ve Değerli Meslektaşlarım,

 

6. Ulusal Bağırsak Mikrobiyotası ve Probiyotik Kongresi 28 - 31 Ekim 2019 tarihleri arasında Susesi Luxury Resort Hotel Antalya’ da düzenlenecektir. Probiyotik Prebiyotik Derneği’nin geleneksel yıllık bilimsel etkinliği artan bir coşku ile devam etmektedir. Ekip olarak çalıştığımız arkadaşlarımızın yoğun gayretleri sonucu bu sene de geçmişte olduğu gibi proaktif bir çaba içerisinde yüksek akademik içerik ve daha önce bahsedilmeyen konulara değinmeyi hedefliyoruz. Probiyotik Derneği olarak 8 yıldır probiyotik ve bağırsak mikrobiyotasının Türkiye’de gereken önemi alması konusunda birçok bilimsel aktivite gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Son 7 yıl içerisinde “probiyotikler ve mikrobiyota” ile ilgili çalışmalar dünyada da büyük bir ivme kazanmıştır.

 

“Mikrobiyota ve probiyotikler” birçok disiplini ilgilendiren kavramlardır. Kongremiz alanında multidisipliner tek spesifik kongredir. Branş kongrelerinden ziyade bu şekilde disiplinler arası bilgi alışverişinin olması yeni potansiyel bilgileri ortaya çıkaracaktır. Kongremizin zengin ve yüksek kalitedeki bilimsel içeriği Eczacılar, Diyetisyenler, Doktorlar (Gastroenteroloji, Pediatri, İç Hastalıkları, Aile Hekimliği, Kadın Doğum, Enfeksiyon Hastalıkları, Mikrobiyoloji, Göğüs hastalıkları, Genel Cerrahi, Genetik Hastalıkları, Dermatoloji Uzmanları), Gıda Mühendisleri, Biyolog gibi çeşitli branşlardan katılımcılarımıza hitap edecek genişlikte hazırlanmaktadır.

 

Fonksiyonel diyare, enfeksiyöz diyare, fonksiyonel kabızlık, hassas bağırsak sendromu, alerji, inflamatuvar bağırsak hastalıkları, helikobakter pilori gastriti, obezite, hepatosteatoz, çölyak gibi birçok hastalıkta probiyotiklerin faydalı etkileri, karsinogenezis, pre/probiyotiklerin mikrobiyota dolayısıyla immün sistem ve kronik hastalıklar üzerindeki etkileri, diyetle alınan gıdaların mikrobiyota üzerindeki etkileri, gereksiz antibiyotik kullanımının mikrobiyotaya etkileri, bunlar dışında bağırsak mikrobiyotasının; depresyon, panik atak, kaygı bozuklukları, Otizm, Parkinson hastalığı, Alzheimer üzerine etkileri, probiyotik kullanımının cilt sağlığı üzerine etkileri ve stres kaynaklı cilt lezyonlarını azaltması, probiyotik gıdalar, süt ve fermente süt ürünlerinin sağlığımıza etkileri vb. konuların hepsi kongremizde heyecanla tartışılacaktır. Ayrıca probiyotik, mikrobiyota, anne sütü konuları pediatri alanında değerli hocalarımız tarafından ele alınacaktır.

 

Multidisipliner ilgiyi tek bir çatı altında toplamak ve farkındalığı arttırmak için kongremiz, bilimsel bir fırsat yaratacaktır. Sonuç olarak, siz değerli dostlarımızın katkıları ile kongre platformumuzun daha güçleneceğine inanıyor, sizleri kongremizde görmek istiyoruz.

 

Saygılarımızla,

 

Prof. Dr. Hakan ALAGÖZLÜ

 

Kongre Başkanı

 

Medikal Park Ankara Hastanesi

 

Gastroenteroloji Bölümü

 

Prof. Dr. Tarkan KARAKAN

 

Dernek Başkanı

 

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi

 

Gastroenteroloji Bilim Dalı