Kongre & Sempozyum

13. Ulusal Parkinson Hastalığı ve Hareket Bozuklukları Kongresi

KONGRE TARİHİ

4/11/2019 - 4/14/2019

KONGRE ŞEHRİ

Antalya, Türkiye

KONGRE YERİ

Antalya

KONGRE WEB SİTESİ

http://www.parkinson2019.org

13. Ulusal Parkinson Hastalığı ve Hareket Bozuklukları Kongresi QR Kod

Puanlama:

(0/5)

DAVET

Değerli Meslektaşlarımız,

Türkiye Parkinson Hastalığı Derneği olarak 13. Ulusal Parkinson Hastalığı ve Hareket Bozuklukları Kongresi’ni 11 - 14 Nisan 2019 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştireceğiz.

Parkinson hastalığı başta olmak üzere tüm hareket bozuklukları için bilgi birikimimiz büyük bir hızla artmakta, hastalık süreçlerini giderek daha iyi anlamaktayız. Buna paralel olarak klinikte uyguladığımız medikal ve cerrahi tedavilerde yeni ve daha başarılı yaklaşımlar gündeme gelirken, çoğu nörodejeneratif nitelikte olan bu hastalık süreçlerine karşı etkin koruyucu veya düzeltici yöntemler bulma konusundaki çalışmalar da artmaktadır.

Bu nedenle 13.sünü düzenlediğimiz kongremizde alanlarında deneyimli uzman konuşmacılarımızla beraber hareket bozukluklarında son bilgi ve beceri birikimlerini, güncel klinik tanı ve tedavi yaklaşımlarını sizlerle paylaşmayı amaçlamaktayız. Kongre katılımlarının zorluğunu göz önünde tutarak bu kongrede yoğun eğitim oturumları yanında, poster ve sözel sunumla katılımın da çok sayıda olması hedefiyle özellikle genç meslektaşlarımıza yönelik destek ve teşvik programları düzenlemeyi planlıyoruz.

Kongreler, yeni bilgilerin ve çalışmaların aktarılması, bilgilerin paylaşılması yanı sıra meslektaşlarımızın birbirini yakından tanıması ve kaynaşması gibi sosyal işlevleri de üstlenmektedir. Her iki yılda bir sizlerin çok değerli katkılarınızla gerçekleşen kongremizin bu yıl da başarılı geçmesi, belleklerimizde güzel ve kalıcı anılar bırakması en önemli dileğimizdir.

Parkinson Hastalığı Derneği Yönetim Kurulu adına
Prof. Dr. Raif Çakmur